Prasa 2030

 

 

 

 

Kacper Całka
tekst powstał w ramach Akademii Młodego Dziennikarza
WARSZAWA, 10.12.2030 R.

GAZETA LUDOWA


Świętujemy 10. rocznicę zamknięcia granic!

Dziś mija dokładnie 10 lat, od kiedy zostały zamknięte polskie granice. Ten dość kontrowersyjny w owych czasach krok przyniósł niesamowite efekty. Wróćmy jednak pamięcią do wiekopomnych wydarzeń z grudnia 2020 r.

Po fali napływu uchodźców w 2017 i 2018 roku oraz szkodach przez nich wyrządzonych, powołany został specjalny komitet ds. Uchodźców. Jednej z stron przewodniczyli Nigel Farage, Marine Le Pen oraz Mark Rutte (obecnie założyciele Sojuszu Przeciw Islamizacji). Propozycja z ich strony nie spotkała się jednak z aprobatą i projekt o zautonomizowaniu krajów Europy został odrzucony.

Dopiero 2 lata później, gdy Marie Le Pen doszła do władzy we Francji, Nigel Farage w Wielkiej Brytanii, a Mark Rutte został prezydentem Holandii i Komitet został znów powołany, zapadła decyzja o zamknięciu wszystkich granic. Każde z państw było zobowiązane do ustanowienia rygorystycznych zasad wymiany na granicach. Decyzja ta została poparta przez Donalda Trumpa prezydenta Stanów Zjednoczonych, który został wówczas wybrany na kolejną kadencję.

Więcej o tym historycznym wydarzeniu możesz przeczytać na str. 2


Mur oddzielający Bliski Wschód zaatakowany


Mur na granicy Afryki Północnej i Turcji został po raz kolejny zaatakowany przez rebeliantów. Wyczyn ten nie przyniósł jednak żądnych skutków. Został natychmiastowo odparty przez odpowiednie służby.

Mur, którego budowa zakończyła się w 2022 roku, miał zapewnić dodatkową ochronę przed uchodźcami z Afryki i krajów Arabskich. Powstał na zlecenie SPI i został ufundowany przez Władimira Putina, ówczesnego prezydenta i dzisiejszego cara Rosji. Spotkało się to z protestami rządzących takich krajów jak Szwecja, Hiszpania czy Estonia. Jednak na zebraniu zorganizowanym, przez SPI (które odbyło się w listopadzie 2020r.) sprawa została przegłosowana na korzyść Sojuszu.

Finlandia dołącza do Mosqueless

 

Finlandia została kolejnym krajem, który pozbył się wszelkich meczetów ze swoich terenów. Idea Mosqueless (Bezmeczetowych państw) została zapoczątkowana przez Geerta Wilders'a.

Wilders, który już od 2012 roku prowadził politykę antyimigracyjną, jest zażartym przeciwnikiem islamu, dlatego też w 2023 roku przedstawił projekt zlikwidowania meczetów, który został pozytywnie rozpatrzony przez rządzących i wprowadzony w życie w lipcu 2023. Od tego momentu rozpoczęło się likwidowanie miejsc kultu muzułmańskiego. Wiele rządów zdecydowało się również na pozbycie się wszelkich miejsc niezwiązanych z religią wiodącą w danym kraju (jednym z takich państw była Polska, gdzie religią nadrzędna jest chrześcijaństwo).

Finlandia jest jednym z ostatnich krajów, które dołączyły do projektu, Wildersa. Najprawdopodobniej spowodowane jest to tym, że kraje skandynawskie do 2020 roku miały największe skupiska uchodźców i muzułmanów. Aż do dnia dzisiejszego przez środowiska imigranckie organizowane były protesty i bunty, które za każdym razem zostały zniszczone już w zarodku. Cieszymy się z decyzji rządzących i życzymy powodzenia.

Zapraszamy do przeczytania artykułu o innych projektach Partii Wolności na str. 12

 

***


Wizja tego, że kiedykolwiek moglibyśmy zobaczyć gazetę z takimi nagłówkami na sklepowej półce jest bez dwóch zdań przerażająca. Przedstawiony w powyższych artykułach świat jest mocno przesadzony i nieprawdopodobny, co nie zmienia faktu, że jest jedną ze strasznych możliwości. Nie możemy pozwolić, aby ktokolwiek dopuścił się tak ekstremalnych kroków. Nie jest dziwnym to, że się boimy i nie wiemy, co robić, ale w całej dyskusji o niebezpieczeństwach czy terroryzmie nie możemy zapomnieć, że rozmawiamy też o życiach zwykłych ludzi, takich jak my. Mam nadzieję, że fabuła przedstawiona w powyższych artykułach przypomina cos, co już się kiedyś wydarzyło, tylko z inną mniejszością. Nie możemy pozwolić, aby historia się powtórzyła. Wyciągnijmy z niej wnioski i zmieńmy przyszłość.

 

 

Autor: