Masz pomysł na współpracę z nami? Pisz na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

(kliknij na tytuł projektu, żeby dowiedzieć się więcej)

Projekty w EDSM - aktualne

 • Akademia Młodego Dziennikarza

  od 2016r.

  Od 2016r. EDSM realizuje we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce, a w tym roku także ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy POLIS, warsztaty dla młodzieży zainteresowanej dziennikarstwem pt. Akademia Młodego Dziennikarza. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych związanych ze szkolnymi gazetkami. Akademia ma na celu poprawę warsztatu dziennikarskiego młodych ludzi oraz zapoznanie ich ze współczesnym obrazem pracy dziennikarskiej. Warsztaty wieńczy publikacja materiałów stworzonych przez uczestników na aktualnie ważne i inspirujące tematy.

  Akademia Młodego Dziennikarza 2018

   

  Akademia Młodego Dziennikarza w EDSM w Warszawie
  Akademia Młodego Dziennikarza 2017 Akademia Młodego Dziennikarza 2016

   

   

 • Projekty europejskie

  od 2011 r.

  Od początków działalności EDSM realizuje projekty związane z młodzieżą w ramach funduszy i działań Rady Europy i Komisji Europejskiej.

  W 2016r. uzyskaliśmy akredytację jako organizacja wysyłająca wolontariuszy w ramach Wolontariatu Europejskiego. W 2017r. akredytacja dotyczyła przyjmowania wolontariuszy i organizowania wolontariatu. Aktualnie poszukujemy osób chętnych do skorzystania z programów wolontariackich jak i organizacji poszukujących wolontariuszy z Polski do swoich projektów. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat: Wolontariat Europejski w EDSM.

  Ponadto cyklicznie uczestniczymy i realizujemy projekty w ramach wymiany młodzieżowej Erasmus+.

   

  Poniżej lista aktualnie przez nas realizowanych projektów oraz przedsięwzięć zakończonych.

   

 • Współpraca z Ukrainą

  od 2011 r.

  Od momentu otwarcia EDSM ściśle współpracuje ze stroną ukraińską organizując cykliczne study tours i seminaria dla pracowników oświaty, młodzieży oraz organizacji pozarządowych z Ukrainy. Wizyty te mają na celu m.in. stymulowanie rozwoju ukraińskiej edukacji poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz nawiązanie kontaktów potrzebnych do realizacji kolejnych projektów.

  Realizujemy także polsko-ukraińskie wymiany młodzieżowe.

   

   

   

 • Mozaika Warszawska

  od 2016r.

  Europejski Dom Spotkań Młodzieży zaprasza na wydarzenie plenerowe pt. Dzień Kultur Mozaika Warszawska gdzie Warszawiacy oraz goście stolicy mają możliwość spotkania z kulturą warszawskich mniejszości narodowych. Przedstawiciele krajów całego świata rokrocznie prezentują swoje tradycje, kulinaria i rękodzieło podczas plenerowej imprezy w ogrodzie EDSM.

   

   

   

 • Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy

  od 2011r.

  EDSM wspiera funkcjonowanie Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy m.in. organizując warsztaty i szkolenia oraz zapewniając pomoc w bieżącej działalności. Pracownik ESDM jest oficjalnym doradcą MRW.

   

   

   

   

   

   

 • Patronat EDSM

  Lista patronatów:

   

  Z chęcią patronujemy wydarzeniom związanym z młodzieżą. Zarówno tym organizowanym przez młodzież jak i tym poświęconym młodzieży, rozwijaniu jej szans i możliwości.

   

   

   

   

 • Współpraca z Zespołem Szkół Specjalnych Nr 105 w Warszawie

  od 2013r.

  Stale współpracujemy z sąsiadującą z EDSM szkołą kształcącą młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wspomagaliśmy proces kształcenia uczniów z kierunku Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej podczas trzyletnich (2013-2016) praktyk zawodowych. Organizujemy cykliczne wizyty uczniów w ramach poznawania zawodów, którym mogą poświęcić swoją przyszłość zawodową. Udostępniamy pomieszczenia na cele egzaminów próbnych i zawodowych podsumowujących naukę.

   

   

   

 • Międzynarodowy Festiwal Warszawy

  9.06.2018

  Pod patronatem Prezydent M.St.Warszawa we współpracy z EDSM powstaje Międzynarodowy Festiwal Warszawy. Już 9 czerwca w Parku Rydza-Śmigłego przy ul. Rozbrat odbędzie się pierwsze takie wydarzenie prezentujące w jednym miejscu kulturę krajów, których przedstawiciele mieszkają w Polsce. Festiwal to całodniowy piknik rodzinny, podczas którego będzie okazja posmakować potraw, pobawić się w rytmach egzotycznej muzyki oraz przy dobrej kuchni poznać warszawiaków pochodzących z różnych zakątków świata.

  Europejski Dom Spotkań Młodzieży w Warszawie zaprasza na swoje stoisko podczas kiermaszu! W namiocie prezentującym kulturę polską goście będą mieli możliwość spróbować polskich specjałów, zagrać w gry wykorzystujące symbole naszej kultury oraz zrobić sobie interaktywne zdjęcie w polskiej fotobudce! Ponadto będzie to również okazja aby bliżej poznać działalność EDSM oraz zapoznać się z projektami aktualnie prowadzonymi przez placówkę.

   

   

   

Projekty w EDSM w przeszłości

 • My Generation @ Work

  2013-2015

  W ramach programu URBACT II Unii Europejskiej Biuro Edukacji m.st. Warszawy realizowało projekt, który skupiał się wokół tematyki zatrudnienia młodych ludzi w 12 miastach partnerskich. Efektem realizacji projektu było poprawienie sytuacji młodzieży na rynku pracy i ułatwienie im odnalezienia się po zakończeniu edukacji w nowej roli – przyszłych pracowników. Europejski Dom Spotkan Młodzieży reprezentował podczas całego projektu miasto stołeczne Warszawa. Podczas projektu zrealizowaliśmy szereg działań na szczeblu lokalnym i międzynarodowym związanych z przedsiębiorczością mlodych ludzi.

   

   

 • Reporterzy w podróży

  czerwiec 2013 - sierpień 2014

  „Reporterzy w podróży” to projekt medialny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej, w tym młodych reporterów gazetek szkolnych, w Polsce i w Niemczech w wieku 16-20 lat. Projekt rozpoczyna konkurs na najlepszy pomysł reportażu o młodzieży sąsiedniego kraju. Zwycięzcy wyjeżdżają do Warszawy lub Berlina żeby zrealizować swój pomysł, stworzyć reportaż i poznać życie swoich rówieśników w Polsce/Niemczech.
  Konkurs rozpoczyna się we wrześniu 2013 r..

   

   

 • Urodziny Starówki

  2013 rok

  W 2013 roku warszawskie Stare Miasto obchodziło 60. rocznicę swojej odbudowy. Z tej okazji instytucje kultury i edukacji w Warszawie przygotowały szereg wydarzeń. Ich zwieńczeniem były Urodziny Starówki w weekend 20-21 lipca.
  EDSM włączyło się w obchody przygotowując dla gości bezpłatną pamiątkową pocztówkę oraz wystawę plenerową o historii ul. Długiej.