Michałek Bogucki jest chłopcem zmagającym się z ciężką chorobą, rdzeniowym zanikiem mięśni. Jego rodzice, bliscy, sąsiedzi i zupełnie obcy ludzie chcąc uratować Jego życie, zdrowie zorganizowali zbiórkę na terapię genową – najskuteczniejszą metodę zatrzymania rozwoju choroby. Aby pokryć koszty leczenia potrzeba ogromnej kwoty – blisko 9 milionów złotych. Zatem ścigamy się z czasem, lek może być podany tylko do pewnego momentu w rozwoju dziecka.

Na portalu Siepomoaga.pl (Michał Bogucki - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl) trwa zbiórka, której efektem na jest na dzisiaj kwota ponad 7 100 000 złotych, nadal brakuje ponad dwóch milionów… a czas ucieka.

Dyrekcja, pracownicy oraz wychowanki Bursy nr 1 oraz pracownicy schroniska Europejski Dom Spotkań Młodzieży włączyli się, na prośbę jednej z naszych absolwentek, w akcję zbierania funduszy na leczenie chłopca.

Co zrobiliśmy?

  • Przekazaliśmy plastikowe nakrętki zbierane w naszej placówce,
  • Przekazaliśmy voucher na pobyt w naszych obiekcie na licytacje – uzyskując w ten sposób wpłatę 300 złotych,
  • Zorganizowaliśmy wewnętrzną zbiórkę, dzięki której wpłaciliśmy na konto Michałka 443,65 złotych.

Czy możemy zrobić coś jeszcze – tak, przekazujcie tą wiadomość, opatrzoną linkiem do zbiórki znajomym, zachęcajcie do wpłat na konto chłopca i pomyślcie ciepło o Małym Wojowniku.

Michał Bogucki - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Życzymy zdrowia Michałkowi i wytrwałości jego najbliższym!