23 - 26 lipca w EDSM odbyła się wizyta przygotowawcza wymiany młodzieżowej “Explore common roots for not being rude” w ramach programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Liderzy z Ukrainy (organizacja NGO People z Białej Cerkwii) i Polski (EDSM) przygotowywali program wymiany młodzieżowej, omawiali szczegóły organizacyjne oraz ubezpieczeniowe. Grupa z Ukrainy sprawdziła warunki dla wszystkich uczestników w Europejskim Domu Spotkań Młodzieży. Niestety Warszawa nie powitała liderów z Ukrainy dobrą pogodą i przygotowania city-questa odbyły się w niesprzyjających warunkach. Nasi liderzy jednak znaleźli pozytywne strony tej sytuacji, ubrali kolorowe płaszcze i wyruszyli przygotowywać zajęcia dla uczestników wrześniowej wymiany.

Wizyta przygotowawcza zakończyła się sukcesem i już z niecierpliwością czekamy na wrzesień, kiedy przyjmiemy młodzież w EDSM

 

 

Więcej o projekcie:

Europejski Dom Spotkań Młodzieży jest organizatorem oraz organizacją przyjmującą wymiany młodzieżowej „Explore common roots for not being rude”.

Wymiana młodzieżowa odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu „Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży”.

Celem projektu jest zjednoczenie uczestników wymiany młodzieżowej poprzez odkrywanie wspólnych korzeni w historii w celu zwalczania dyskryminacji, promowania równości i porozumienia. Nauczenie młodych ludzi rozwiązywania sytuacji konfliktowych, inspirowanie ich by stali się ambasadorami pokoju w swoim środowisku.

Wymiana odbędzie się od 3 do 10 września 2017r. w Warszawie.