W piątek 21 lipca 2017r. grupa uczestników wymiany młodzieżowej „We are all equal in creativity” (1 – 9 września, Faenza, Włochy) spotkała się w EDSM żeby omówić szczegóły organizacyjne wymiany, a także poznać się bliżej. Na Skype stroną konferencji był jeden z uczestników który aktualnie znajduje się w Kanadzie. Spotkaniu towarzyszyła lekka, przyjacielska atmosfera, uczestnicy już planują jak wypełnić pracę domową przed wymianą młodzieżową związaną z przygotowaniem informacji o przykładach integracji w Polsce. Także w jak kreatywny sposób przedstawić swój kraj na tradycyjnym wieczorze kultur podczas wymiany.

Spodziewamy się że grupa będzie godnie reprezentować EDSM na wymianie młodzieżowej we Włoszech i wróci pełna pozytywnych wrażeń i nowych umiejętności.

 

Więcej o projekcie:

Europejski Dom Spotkań Młodzieży jest partnerem projektu wymiany młodzieżowej ERASMUS+ „We are all equal in creativity”

Celem projektu jest zainspirowanie młodych ludzi w działaniach na rzecz pozytywnych zmian, a także wzmacnianie ich samorozwoju poprzez kreatywność. Wymiana młodzieżowa jest poświęcona wartościom europejskim, tolerancji wobec innych kultur oraz  prawom człowieka (prawo do wypowiedzi w szczególności).

Wymiana młodzieżowa odbędzie się w dniach 1-9 września 2017 roku w mieście Faenza, Włochy