Druga edycja Akademii Młodego Dziennikarza pod hasłem "Młodzi ludzie w polityce. Jak z jej pomocą zmieniać świat?" rozpoczęła się w piątek 13 października 2017r.. Podczas pierwszego wieczoru 14 uczestników z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych mogło nawzajem się poznać i opowiedzieć czym chcą aby dla nich była Akademia. Młodzi dziennikarze zostali przywitani przez przedstawicieli EDSM, Fundacji Konrada Adenauera oraz Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy POLIS - organizatorów AMD.  Doświadczeni trenerzy POLISu Marcin Grudzień, Maciej Sopyło i Zbigniew Bujak przeprowadzili część integracyjną warsztatów.

W sobotę uczestnicy dowiedzieli się o podstawowych gatunkach w dziennikarstwie i spróbowali swoich sił w pracy nad nimi. Czytanie migawek oraz ocenianie ich przez resztę grupy okazało się bardzo skutecznym narzędziem pracy - uczestnicy zakończyli dzień zainspirowani do dalszej nauki. Niedziela poświęcona była przygotowaniom do realizacji pomysłów uczestników w praktyce.

Pierwsza weekendowa część warsztatów zakończyła się sukcesem - młodzież sformułowała już swoje pomysły na materiały wieńczące warsztaty oraz przygotowała plan pracy nad nimi. W kolejnych tygodniach odbywać się będą praktyczne zajęcia i wizyty studyjne w miejscach związanych z tematem warsztatów. W pierwszym tygodniu uczestnicy odwiedzą redakcję radia TOK FM i przyjrzą się pracy jej dziennikarzy. Za miesiąc czeka na nich już druga cześć warsztatowa.

Relacja z kolejnych tygodni warsztatów już wkrótce.

Portal Akademii >>>

 

Więcej o projekcie:

Jesienią 2017r. EDSM realizuje we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce oraz Stowarzyszeniem POLIS warsztaty dla młodzieży zainteresowanej dziennikarstwem pt. Akademia Młodego Dziennikarza. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych związanych ze szkolnymi gazetkami. Akademia ma na celu poprawę warsztatu dziennikarskiego młodych ludzi oraz zapoznanie ich ze współczesnym obrazem pracy dziennikarskiej. Warsztaty wieńczy publikacja materiałów stworzonych przez uczestników na temat "Młodzi ludzie w polityce. Jak z jej pomocą zmieniać świat?"

Akademia Młodego Dziennikarza 2017 - Portal warsztatów