Masz pomysł na współpracę z nami? Pisz na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

(kliknij na tytuł projektu, żeby dowiedzieć się więcej)

Projekty w EDSM - aktualne

Projekty w EDSM w przeszłości

 • My Generation @ Work

  2013-2015

  W ramach programu URBACT II Unii Europejskiej Biuro Edukacji m.st. Warszawy realizowało projekt, który skupiał się wokół tematyki zatrudnienia młodych ludzi w 12 miastach partnerskich. Efektem realizacji projektu było poprawienie sytuacji młodzieży na rynku pracy i ułatwienie im odnalezienia się po zakończeniu edukacji w nowej roli – przyszłych pracowników. Europejski Dom Spotkan Młodzieży reprezentował podczas całego projektu miasto stołeczne Warszawa. Podczas projektu zrealizowaliśmy szereg działań na szczeblu lokalnym i międzynarodowym związanych z przedsiębiorczością mlodych ludzi.

   

   

 • Reporterzy w podróży

  czerwiec 2013 - sierpień 2014

  „Reporterzy w podróży” to projekt medialny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej, w tym młodych reporterów gazetek szkolnych, w Polsce i w Niemczech w wieku 16-20 lat. Projekt rozpoczyna konkurs na najlepszy pomysł reportażu o młodzieży sąsiedniego kraju. Zwycięzcy wyjeżdżają do Warszawy lub Berlina żeby zrealizować swój pomysł, stworzyć reportaż i poznać życie swoich rówieśników w Polsce/Niemczech.
  Konkurs rozpoczyna się we wrześniu 2013 r..

   

   

 • Urodziny Starówki

  2013 rok

  W 2013 roku warszawskie Stare Miasto obchodziło 60. rocznicę swojej odbudowy. Z tej okazji instytucje kultury i edukacji w Warszawie przygotowały szereg wydarzeń. Ich zwieńczeniem były Urodziny Starówki w weekend 20-21 lipca.
  EDSM włączyło się w obchody przygotowując dla gości bezpłatną pamiątkową pocztówkę oraz wystawę plenerową o historii ul. Długiej.