Projekty w EDSM - aktualne

 • Akademia Młodego Dziennikarza

  jesień 2016r.

  Akademia Młodego Dziennikarza w EDSM w WarszawieJesienią 2016r. EDSM realizuje we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce warsztaty dla młodzieży zainteresowanej dziennikarstwem pt. Akademia Młodego Dziennikarza. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych związanych ze szkolnymi gazetkami. Akademia ma na celu poprawę warsztatu dziennikarskiego młodych ludzi oraz zapoznanie ich ze współczesnym obrazem pracy dziennikarskiej. Warsztaty wieńczy publikacja materiałów stworzonych przez uczestników na temat kryzysu migracyjnego. PRZEJDŹ DO PORTALU AKADEMII

   

   

 • Erasmus+

  od 2016 r.

  erasmusW 2016r. uzyskaliśmy akredytację jako organizacja wysyłająca wolontariuszy w ramach Wolontariatu Europejskiego. Aktualnie poszukujemy osob chętnych do skorzystania z programów wolontariackich jak i organizacji poszukujących wolontariuszy z Polski do swoich projektów.

   

   

   

   

 • Współpraca z Ukrainą

  od 2011 r.

  Od momentu otwarcia EDSM ściśle współpracuje ze stroną ukraińską organizując cykliczne study tours i seminaria dla pracowników oświaty, młodzieży oraz organizacji pozarządowych z Ukrainy. Wizyty te mają na celu m.in. stymulowanie rozwoju ukraińskiej edukacji poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz nawiązanie kontaktów potrzebnych do realizacji kolejnych projektów.

   

   


   

Projekty w EDSM w przeszłości

 • Mozaika Warszawska

  wrzesień 2016r.

  Mozaika Warszawska w EDSM24 września 2016r. Europejski Dom Spotkań Młodzieży zaprosił na wydarzenie plenerowe pt. Dzień Kultur Mozaika Warszawska gdzie Warszawiacy oraz goście stolicy mieli możliwość spotkania z kulturą warszawskich mniejszości narodowych. Przedstawiciele Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Ukrainy i Mołodowy zaprezentowali swoje tradycje, kulinaria i rękodzieło.

   

   

   

 • Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy

  2011-2015r.

  EDSM wspierał funkcjonowanie Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy m.in. organizując warsztaty i szkolenia oraz zapewniając pomoc w bieżącej działalności. Pracownik ESDM był oficjalnym doradcą MRW.

   

   

   

 • My Generation @ Work

  2013-2015

  W ramach programu URBACT II Unii Europejskiej Biuro Edukacji m.st. Warszawy realizowało projekt, który skupiał się wokół tematyki zatrudnienia młodych ludzi w 12 miastach partnerskich. Efektem realizacji projektu było poprawienie sytuacji młodzieży na rynku pracy i ułatwienie im odnalezienia się po zakończeniu edukacji w nowej roli – przyszłych pracowników. Europejski Dom Spotkan Młodzieży reprezentował podczas całego projektu miasto stołeczne Warszawa. Podczas projektu zrealizowaliśmy szereg działań na szczeblu lokalnym i międzynarodowym związanych z przedsiębiorczością mlodych ludzi.

   

   

 • Reporterzy w podróży

  czerwiec 2013 - sierpień 2014

  „Reporterzy w podróży” to projekt medialny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej, w tym młodych reporterów gazetek szkolnych, w Polsce i w Niemczech w wieku 16-20 lat. Projekt rozpoczyna konkurs na najlepszy pomysł reportażu o młodzieży sąsiedniego kraju. Zwycięzcy wyjeżdżają do Warszawy lub Berlina żeby zrealizować swój pomysł, stworzyć reportaż i poznać życie swoich rówieśników w Polsce/Niemczech.
  Konkurs rozpoczyna się we wrześniu 2013 r..

   

   

 • Urodziny Starówki

  2013 rok

  W 2013 roku warszawskie Stare Miasto obchodzi 60. rocznicę swojej odbudowy. Z tej okazji instytucje kultury i edukacji w Warszawie przygotowały szereg wydarzeń. Ich zwieńczeniem będą Urodziny Starówki w weekend 20-21 lipca.
  EDSM włącza się w obchody przygotowując dla gości bezpłatną pamiątkową pocztówkę oraz wystawę plenerową o historii ul. Długiej.

   

   

   

Dzieje się w EDSM

Szukamy uczestników projektu!

29-06-2017

Call for participants:  “Explore common roots for not being rude” Dołącz do wymiany młodzieżowej! Warszawa, 3-10 września 2017.  

Czytaj więcej

Uwaga remont

08-06-2017

Rozpoczęliśmy remont dachu naszego budynki. Sprawdź z jakimi utrudnieniami dla Gości jest to związane.  

Czytaj więcej

Szukamy uczestników projektu!

31-05-2017

Call for participiants! Jeżeli chcesz wyjechać do Włoch na projekt związany z kreatywnością - zapraszamy!

Czytaj więcej

Wolontariat Europejski w EDSM

EDSM z certyfikatem organizacji wysyłającej wolontariuszy

27-04-2017

EDSM może pochwalić się akredytacją w programie Erasmus+! Zapraszamy do współpracy.  

Czytaj więcej