Europejski Dom Spotkań Młodzieży w Warszawie zaprasza do skorzystania ze specjalnej oferty bezpłatnych spotkań informacyjnych dla dzieci i młodzieży dotyczących Unii Europejskiej, organizowanych przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowany jest interaktywny scenariusz 45-60 minutowej lekcji, które Pracownicy Punktu prowadzą w siedzibie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct- Warszawa (w Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4 w Warszawie) lub bezpośrednio w naszej placówce (EDSM przy ul. Długiej 18/20 w Warszawie).

Podczas spotkania pracownicy Punktu w ciekawy i przystępny sposób opowiadają o Unii Europejskiej i wszystkim co jest z tym zagadnieniem związane (symbole, historia powstania, języki urzędowe, znani Europejczycy, instytucje unijne i ich działanie itp.). W trakcie lekcji nie zabraknie również informacji  o szansach i możliwościach jakie Unia Europejska stwarza dla młodych Europejczyków. Najmłodszych uczestników czeka bajkowy quiz,  starszych – specjalna krzyżówka, a najstarsi uczniowie otrzymają informacje dotyczące programów stypendialnych, wymiany młodzieży, możliwości podjęcia studiów, pracy lub wolontariatu  na terenie krajów należących do Unii Europejskiej.


Zdjęcia dzięki uprzejmości Europe Direct - Warszawa.

Podczas zajęć  uczniowie otrzymują bezpłatne publikacje, organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najbardziej aktywnych, wyróżniających się wiedzą uczestników.

Za pośrednictwem EDSM możecie z co najmniej 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem zarezerwować taką lekcję dla swojej grupy. Choć podstawowym językiem prowadzenia zajęć jest jęz. polski, organizatorzy w miarę możliwości mogą zapewnić wariant w języku angielskim.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny z p. Agatą Jasińską: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. (22) 635 01 15.

 
Serdecznie zapraszamy!