3-10 października 2018 r. EDSM współorganizował wymianę młodzieżową „(ME)dia and (YOU)th. Let’s build the tr(US)t” we współpracy z Fundacją Wspólna Europa i NGO „Donetsk Youth Debate Centre” z Kijowa (Ukraina). Wymiana powstała dzięki dofinansowaniu programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Młodzi ludzie z Polski i Ukrainy w wieku 19-26 uczyli się jak rozwinąć myślenie krytyczne, zrozumieć jak działa fact-checking, jak przeciwstawiać się manipulacji w mediach oraz udoskonalić swój warsztat dziennikarski. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie Warszawy i okolic.

W podsumowaniu projektu został stworzony e-book z artykułami uczestników w temacie wymiany. Zapraszamy do poczytania TUTAJ >

Podczas wymiany uczestnicy mieli także za zadanie stworzyć filmik pokazujący jak media manipulują społeczeństwem i jak przeciwdziałać temu zjawisku. Zapraszamy do obejrzenia wyników!

Ponadto 8 listopada 2018 r. w EDSM uczestnicy wymiany mieli szansę podzielić się swoimi wrażeniami z uczestnikami naszego cyklicznego projektu „Akademia Młodego Dziennikarza” , gdzie podczas wizyty studyjnej opowiedzieli o wymianie młodzieżowej i o możliwościach, które daje Polsko –Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży i różne programy Europejskie.

 

 

Więcej o projekcie:

Europejski Dom Spotkań Młodzieży jest organizatorem oraz organizacją przyjmującą wymiany młodzieżowej "(ME)dia and (YOU)th. Let`s build the tr(US)t"

Celem projektu jest podniesienie kompetencji dziennikarskich u młodych dziennikarzy z Polski i Ukrainy uczestników wymiany młodzieżowej oraz rozpoczęcie kształcenia myślenia krytycznego przy odbiorze informacji płynących z przekazów medialnych

Wymiana odbędzie się od 3 do 10 października 2018 r. w Warszawie.