17 - 20 sierpnia 2018 r. w EDSM odbyła się wizyta przygotowawcza wymiany młodzieżowej “Media and Youth. Let’s build the trust” w ramach programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, której współorganizatorem jest Zespół Placówek Europejski Dom Spotkań Młodzieży.

Liderzy z Ukrainy (organizacja Donetsk Youth Debate Centre pochodząca z Kijowa –wcześniej Donieck) i Polska Fundacja „Wspólna Europa” i  EDSM przygotowywali program wymiany młodzieżowej, omawiali szczegóły organizacyjne oraz ubezpieczeniowe. Grupa z Ukrainy sprawdziła warunki dla wszystkich uczestników w Europejskim Domu Spotkań Młodzieży. Włączyliśmy w realizację projektu także młodzież, która współtworzyła z nami projekt.

Wizyta przygotowawcza zakończyła się sukcesem i już z niecierpliwością czekamy na październik, kiedy przyjmiemy młodzież w EDSM!

 

Więcej o projekcie:

Europejski Dom Spotkań Młodzieży jest organizatorem oraz organizacją przyjmującą wymiany młodzieżowej "(ME)dia and (YOU)th. Let`s build the tr(US)t"

Celem projektu jest podniesienie kompetencji dziennikarskich u młodych dziennikarzy z Polski i Ukrainy uczestników wymiany młodzieżowej oraz rozpoczęcie kształcenia myślenia krytycznego przy odbiorze informacji płynących z przekazów medialnych

Wymiana odbędzie się od 3 do 10 października 2018 r. w Warszawie.