Uczestnicy wymiany „Explore common roots for not being rude” (Warszawa, 3-9.09.2017) mieli szansę podzielić się swoimi wrażeniami z gośćmi naszej cyklicznej imprezy Mozaika Warszawska (16.09.2017), gdzie na stoisku EDSM opowiedzieli o wymianie młodzieżowej. Na naszym stoisku czekały foldery informacyjne projektu, a w namiocie kinowym można było obejrzeć film stworzony podczas wymiany przez jej uczestników.

Mozaika Warszawska - pełna relacja

Ukraińska grupa, poza tym że zebrała się dwa razy w siedzibie organizacji, przeprowadziła rozmowy o wymianie młodzieżowej oraz konfliktach historycznych i stereotypach na uniwersytecie im. M. Dragomanowa w Kijowie oraz w organizacji Czerwonego Krzyża w Białej Cerkwi.

Więcej o projekcie:

Europejski Dom Spotkań Młodzieży jest organizatorem oraz organizacją przyjmującą wymiany młodzieżowej „Explore common roots for not being rude”.

Wymiana młodzieżowa odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu „Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży”.

Celem projektu jest zjednoczenie uczestników wymiany młodzieżowej poprzez odkrywanie wspólnych korzeni w historii w celu zwalczania dyskryminacji, promowania równości i porozumienia. Nauczenie młodych ludzi rozwiązywania sytuacji konfliktowych, inspirowanie ich by stali się ambasadorami pokoju w swoim środowisku.

Wymiana odbędzie się od 3 do 10 września 2017r. w Warszawie.