3-10 września 2017r. EDSM organizował wymianę młodzieżową „Explore common roots for not being rude” we współpracy z NGO „People” z Białej Cerkwi (Ukraina). Wymiana powstała dzięki dofinansowaniu programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Młodzi ludzie z Polski i Ukrainy w wieku 18-25 uczyli się jak zwalczać konflikty oraz skąd biorą się konflikty na tle historycznym i w jaki sposób odbija się to na życiu zwykłych ludzi. Innym z tematów wymiany młodzieżowej były stereotypy i sposoby walki z nimi. Poprzez różne metody edukacji pozaformalnej uczestnicy dowiadywali się w jaki sposób stereotypy kierują ich życiem. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie Warszawy i okolic. W podsumowaniu projektu grupa stworzyła film z wymiany oraz ulotkę informacyjną, które prezentujemy poniżej.

 

 

 

 

 

Więcej o projekcie:

Europejski Dom Spotkań Młodzieży jest organizatorem oraz organizacją przyjmującą wymiany młodzieżowej „Explore common roots for not being rude”.

Wymiana młodzieżowa odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu „Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży”.

Celem projektu jest zjednoczenie uczestników wymiany młodzieżowej poprzez odkrywanie wspólnych korzeni w historii w celu zwalczania dyskryminacji, promowania równości i porozumienia. Nauczenie młodych ludzi rozwiązywania sytuacji konfliktowych, inspirowanie ich by stali się ambasadorami pokoju w swoim środowisku.

Wymiana odbędzie się od 3 do 10 września 2017r. w Warszawie.