Trzecia edycja Akademii Młodego Dziennikarza pod hasłem "Patriotyzm w 2.0” " rozpoczęła się w piątek, 12 października 2018 r.. Podczas pierwszego wieczoru 15 uczestników z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych mogło nawzajem się poznać i opowiedzieć czym chcą aby dla nich była Akademia.

Młodzi dziennikarze zostali przywitani przez przedstawicieli EDSM, Fundacji Konrada Adenauera oraz Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy POLIS - organizatorów AMD.  Doświadczeni trenerzy POLISu: Marcin Grudzień, Maciej Sopyło, Zuzanna Piechowicz oraz Zbigniew Bujak przeprowadzili część integracyjną warsztatów.

W sobotę uczestnicy dowiedzieli się o podstawowych gatunkach w dziennikarstwie i spróbowali swoich sił w pracy nad nimi. Czytanie migawek oraz ocenianie ich przez resztę grupy okazało się bardzo skutecznym narzędziem pracy - uczestnicy zakończyli dzień zainspirowani do dalszej nauki. Niedziela poświęcona była przygotowaniom do realizacji pomysłów uczestników w praktyce.

Pierwsza weekendowa część warsztatów zakończyła się warsztatami radiowymi. W kolejnych tygodniach odbywać się będą praktyczne zajęcia i wizyty studyjne w miejscach związanych z tematem warsztatów. W pierwszym tygodniu uczestnicy odwiedzą redakcję radia TOK FM i przyjrzą się pracy jej dziennikarzy. Już 30 października czeka na nich druga cześć warsztatowa gdzie będą tworzyć zespół redakcyjny.

 

Więcej o projekcie:

Jesienią 2018r. EDSM realizuje we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce oraz Stowarzyszeniem POLIS trzecią edycję warsztatów dla młodzieży zainteresowanej dziennikarstwem pt. Akademia Młodego Dziennikarza. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych związanych ze szkolnymi gazetkami oraz osób zainteresowanych stawianiem pierwszych kroków w dziennikarstwie. Akademia ma na celu poprawę warsztatu dziennikarskiego młodych ludzi oraz zapoznanie ich ze współczesnym obrazem pracy dziennikarskiej. Warsztaty wieńczy publikacja materiałów stworzonych przez uczestników na temat "Patriotyzm 2.0"