Ostatnia wizyta studyjna tegorocznej Akademii Młodego Dziennikarza tradycyjnie odbyła się w EDSM. Tym razem zawitali do nas goście z Demagog.org.pl i opowiedzieli czym się zajmują. Młodzi dziennikarze dowiedzieli się jak sprawdzać w jakim stopniu wiadomości w sieci są prawdziwe i w jaki sposób krytycznie podchodzić do informacji w mediach. Dziękujemy bardzo Pani Małgorzacie Kilan i Panu Bartoszowi Pawłowskiemu za inspirującą i ciekawą rozmowę.

Drugą częścią wizyty były warsztaty o manipulacji w mediach przeprowadzony przez uczestników wymiany młodzieżowej „Media and Youth. Where is the truth?”.

Mamy nadzieję, że to ostatnie spotkanie studyjne było dla uczestników motywujące do pracy. Już za kilka dni widzimy się na finale Akademii Młodego Dziennikarza 2017, podczas której uczestnicy opublikują swoje prace.

Więcej o projekcie:

Jesienią 2017r. EDSM realizuje we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce oraz Stowarzyszeniem POLIS warsztaty dla młodzieży zainteresowanej dziennikarstwem pt. Akademia Młodego Dziennikarza. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych związanych ze szkolnymi gazetkami. Akademia ma na celu poprawę warsztatu dziennikarskiego młodych ludzi oraz zapoznanie ich ze współczesnym obrazem pracy dziennikarskiej. Warsztaty wieńczy publikacja materiałów stworzonych przez uczestników na temat "Młodzi ludzie w polityce. Jak z jej pomocą zmieniać świat?"

Akademia Młodego Dziennikarza 2017 - Portal warsztatów