Siódmego listopada 2017r. uczestnicy akademii odwiedzili Telewizję Polską. Mogli zobaczyć kuluary programów telewizyjnych, ale prawdziwe wyzwanie czekało ich na koniec zwiedzania. Młodzi dziennikarzy mieli możliwość wcielić się w rolę prawdziwych prezenterów telewizyjnych i przeczytać tekst na kamerę, a potem przeanalizować wyniki. Dziękujemy Telewizji Polskiej oraz Panu Maciejowi Jabłońskiemu za wspaniałe doświadczenie!

 

Z kolei w następnym tygodniu, 15 listopada, Akademia zwiedziła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej gdzie uczestnicy mogli zobaczyć jak wygląda praca polityków od kulis, dowiedzieć się więcej  o historii sejmu oraz zadać interesujące ich pytania.

Już w ten weekend kolejny etap warsztatów w siedzibie EDSM!

 

Więcej o projekcie:

Jesienią 2017r. EDSM realizuje we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce oraz Stowarzyszeniem POLIS warsztaty dla młodzieży zainteresowanej dziennikarstwem pt. Akademia Młodego Dziennikarza. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych związanych ze szkolnymi gazetkami. Akademia ma na celu poprawę warsztatu dziennikarskiego młodych ludzi oraz zapoznanie ich ze współczesnym obrazem pracy dziennikarskiej. Warsztaty wieńczy publikacja materiałów stworzonych przez uczestników na temat "Młodzi ludzie w polityce. Jak z jej pomocą zmieniać świat?"

Akademia Młodego Dziennikarza 2017 - Portal warsztatów