Mozaika WarszawskaW ostatnią sobotę, 24 września 2016r., w ogorodzie EDSM odbył się długo oczekiwany Dzień Kultur Mozaika Warszawska. Do udziału w tym wydarzeniu EDSM zaprosił przedstawicieli mniejszości narodowych mieszkających w Warszawie, byli to reprezentanci Azerbejdżanu, Gruzji, Mołodwy, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu. Stoisko każdego z krajów i instytucji cieszyło się ogromną popularnością. Dla gości zostały przygotowane tradycyjne przekąski, dania i napoje. Można było także zakupić pamiątki, rękodzieło oraz wyroby spożywcze każdego z krajów.

Na scenie Mozaiki Warszawskiej zaprezentowali się wykonawcy z Kazachstanu (Ulan Abdiomar - gra na dombrze, Aigerim Fazylowa - taniec), Białorusi (męski zespół ludowy Rada), Ukrainy (śpiew Uliana Vorobets, recytacja wierszy - Olena Apczel, zespoły More oraz Kałyna), a także Azerbejdżanu (śpiew - Nijat Safarli oraz taniec ludowy - Joanna Broda). Na stoisku EDSM można było zapoznać się z naszymi aktualnymi projektami związanymi z młodzieżą, a także poznać ofertę warszawskich schronisk młodzieżowych. Dla chętnych prowadziliśmy grę memo o Unii Europejskiej.

Mozaika Warszawska cieszyła się dużym zainteresowaniem warszawiaków, ktorzy licznie odwiedzili w tym dniu ogród EDSM. Dzień zakończyły wspólne tańce i śpiewy wszystkich zespołów i wykonwaców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w organizacji wydarzenia! Do zobaczenia ponownie w EDSM.

 

 

Ściągnij wszystkie zdjęcia TUTAJ