W dniach 18-24 stycznia 2015 r. gościliśmy w Europejskim Domu Spotkań Młodzieży grupę studentów i wykładowców z Narodowego Uniwersytetu Lotniczego oraz z Narodowego Pedagogicznego Uniwersytetu w Kijowie na Ukrainie. Wizyta była związana z zapoznaniem się z poznaniem sposobów podnoszenia kwalifikacji zawodowych, budowania postaw liderskich oraz kształtowania umiejętności  polskich studentów. Organizatorami wizyty ze strony ukraińskiej była Pani Olena Nezhynska i Pan Volodymyr Tymenko wspólnie z Europejskim Domem Spotkań Młodzieży w Warszawie.

W ramach wizyty odbyliśmy spotkania z przedstawicielami Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie z Panią profesor Teresa Gardocką, z przedstawicielami Szkoły Liderów oraz Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie wakacyjnym 2015 r. jest planowane zorganizowanie przyjazdu studentów w ramach wymiany i uczestniczenie w warsztatach rozwoju kompetencji pt. «Międzynarodowy młodzieżowy lider».

Wizyta stworzyła szansę dalszej współpracy i organizacji spotkań w kolejnych ukraińsko-polskich projektach. Poza spotkaniami na uczelniach i w Szkole Liderów nasi goście z wielkim zainteresowaniem korzystali z możliwości zwiedzania i poznawania Warszawy. W trakcie wizyty odwiedzili Dom Spotkań z Historią gdzie była zorganizowania dla nich gra miejska. W wolnym czasie prowadzone były w Europejskim Domu Spotkań Młodzieży warsztaty tematyczne dla studentów.(sr)