W dniu 14 grudnia 2013 r. odbyło się w Lipsku (Niemcy) kolejne spotkanie robocze partnerów projektu Reporterzy w Podróży (Reisende Reporter). W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft  e.V. (Magdalena Ermlich, Melanie Bose oraz dr Rüdiger Frey), Europejskiego Domu Spotkań Młodzieży w Warszawie (Aleksandra Chruślicka, Henryk Głuski), Jugendpresse Sachsen e.V. (Christiane Scholz) oraz Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy POLIS (dr Piotr Toczyski).

Głównym celem spotkania było ustalenie ostatecznych kryteriów wyboru zwycięskich prac w konkursie, a także wymiana doświadczeń na temat promocji konkursu w Polsce i w Niemczech. Dyskusja dotyczyła także wstępnego planowania podróży zwycięzców konkursu do Polski i Niemiec w sierpniu 2014 r. oraz praktycznych spraw związanych z przygotowaniem tychże wyjazdów.

Delegacja EDSM, dzięki wspaniałemu przyjęciu przez przedstawicieli Bildungswerk Sachsen DG  e.V., miała okazję również zwiedzić Lipsk i poznać jego największe atrakcje turystyczne.


Przypominamy, że konkurs Reporterzy w Podróży trwa jeszcze do końca stycznia 2014r. Zapraszamy do udziału! http://www.reporterzy-wpodrozy.pl/