Konkurs skierowany jest do polskiej i niemieckiej młodzieży w wieku od 16 do 20 lat, pragnącej sprawdzić się jako reporter w kraju sąsiedzkim. Zachęcamy uczniów do przedstawienia pomysłów na reportaż pt. ‚Bycie młodym w Polsce i Niemczech‘, a tym samym do wzięcia udziału w konkursie.

Podczas gdy zwycięzcy z Polski spędzą w sierpniu 2014 r. tydzień w Berlinie, zwycięzcy z Niemiec będą mieli okazję poznać Warszawę. W obu stolicach młodzież zajmie się zgłębianiem wybranych tematów. Może się z tym wiązać zwiedzanie określonych miejsc, przeprowadzanie wywiadów, spotkania z młodzieżą lub poznawanie kultury młodzieżowej kraju sąsiedniego. Po powrocie do domu zwycięzcy będą mieli czas na spisanie zebranych wrażeń i spostrzeżeń.

We Frankfurcie nad Odrą zaplanowano wspólne seminarium, podczas którego uczestnicy dowiedzą się więcej o dziennikarskiej formie prezentacji, jaką jest reportaż. Seminarium to umożliwi polskim i niemieckim zwycięzcom konkursu poznanie się. Gotowe reportaże ukażą się na łamach gazetki szkolnej.

Termin nadsyłania prac: 15 listopada 2013
(liczy się data otrzymania maila lub stempla pocztowego)

Czas trwania konkursu: 02.09.-15.11.2013

Więcej informacji na: http://www.reporterzy-wpodrozy.pl/

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/706108272738461/

Plakat i ulotka konkursu: