W tym roku Warszawa obchodzi 60. rocznicę Odbudowy Starego Miasta. Jest to świetna okazja do przybliżenia, zarówno mieszkańcom jak i turystom, tajemnic warszawskiej Starówki.  Instytucje edukacyjne i kulturalne zlokalizowane na Starym Mieście wraz ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków przygotowały bogaty program obchodów, który zwieńczą wydarzenia organizowane w dniach 20-21 lipca 2013r. - Urodziny Starówki.

Europejski Dom Spotkań Młodzieży również będzie uczestniczył w tej inicjatywie  - naszym gościom, już od 1 czerwca, udostępnimy okolicznościową pocztówkę z widokiem Starego Miasta w okresie odbudowy i współcześnie. Bezpłatnie będzie można ją otrzymać w naszej recepcji oraz punktach Informacji Turystycznej zlokalizowanych przy Rynku Starego Miasta i Pałacu Kultury i Nauki. Mamy nadzieję, że dotrze z pozytywnym przesłaniem do wielu adresatów na całym świecie.

Natomiast w Urodziny Starówki zapraszamy na nasze podwórze. Będzie tam na Was czekać plenerowa wystawa "Od Pasażu Simonsa do Placu Krasińskich - spacer historyczny", która zobrazuje dawną świetność ul. Długiej oraz pokaże ogrom zniszczeń, jakie dotknęły Warszawę podczas II Wojny Światowej. Po zwiedzaniu na pewno docenicie trud odbudowy zabytków stolicy i zyskacie nowe spojrzenie na najbliższe okolice EDSM. Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w urodzinowy weekend 20-21 lipca.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem obchodów po tym linkiem: Program Obchodów 60. rocznicy Odbudowy Starego Miasta w Warszawie.

Wkrótce więcej informacji na temat Urodzin Starówki!