W dniach 2-4 marca 2015 w Rotterdamie (Holandia) odbyła się finałowa konferencja URBACT II ramach projektu My Generation at Work. Konferencja w Rotterdamie była okazją przedstawienia przez partnerów z 12 krajów realizacji przedsiębiorczości w państwach partnerskich. Poszczególni partnerzy przedstawili postawy przedsiębiorczości i podejmowanych inicjatyw wśród studentów i młodych ludzi.

W trakcie warsztatu podsumowującego Lokale Plany Działania partnerzy opowiadali o nowoczesnym oraz intuicyjnym systemie łączenia odbiorców oraz wykonawców, przedstawione zostały tez plany na przyszłość w zakresie ich realizacji. Pojawiły się tez refleksje o problemach, które napotykają młodych przedsiębiorców, sposoby radzenia sobie z nimi i refleksje młodych ludzi jak mogą w praktyce sobie sprawnie radzić. Pierwszego dnia spotkaliśmy się na uroczystej kolacji gdzie rozpoczęliśmy wymianę swoich doświadczeń.

Drugiego dnia odbyło się całodniowe spotkanie podczas którego połączono prezentację osiągnięć z okresu projektu, wypowiedzieli się wszyscy partnerzy a ich wystąpienia spotykały się z wieloma pytaniami i opiniami ekspertów, którzy śledzili sprawozdanie. Spotkanie było połączone z zabawą i innowacyjnymi technikami wspólnego budowania z klocków lego. Warszawa także brała udział w budowie. Konferencja dała wszystkim wiele dobrych emocji i relaksu podsumowując jednocześnie działania z dwóch lat przebiegu projektu i działań wolontariuszy.

Konferencja podsumowująca pozwoliła zauważyć jak bardzo zmienił się stosunek Lokalnych Grup Wsparcia do projektu, jak czerpiemy nawzajem ze swoich doświadczeń i z jakimi przeszkodami możemy się zmagać. Pomimo różnic kulturowych mamy wiele wspólnych celów i problemów, które rozwiązujemy w podobny sposób dzięki czemu stworzyliśmy rynek wspólnych potrzeb. Spotkania miały bardzo intensywny przebieg i poruszały wiele wątków, każdy partner miał do przekazania informacje o przebiegu projektu u siebie i były to wskazówki bardzo cenne dla pozostałych.

Zapraszamy do oglądania zdjęć TUTAJ

 (sr)